Naslovnica arrow Dešavanja arrow In memoriam arrow Cvijeće i Jasin za borce Čajničkog bataljona
Cvijeće i Jasin za borce Čajničkog bataljona PDF Ispis E-mail
Monday, 11 February 2008
Čitaj više...

Polaganjem cvijeċa na šehidskim mezarjima u Kolijevkama i Glamoču, te učenjem Jasina i Fatihe, u Goraždu je obilježena 14. godišnjica smrti legendarnog komandanta 1. bataljona i načelnika štaba 43. drinske udarne brigade, dobitnika najveċeg ratnog priznanja - značke „Zlatni ljiljan“ Ferida Dizdareviċ a i njegovih saboraca Amira Pašiċa, Arifa i Salema Omeroviċa, Vejsila Hasoviċa, Sabahudina Teroviċa, Nijaza Karoviċa, Bajre Kostiċa i Murisa Džananoviċa.

Legendarnog Dizdara ništa nije moglo zaustaviti da, 10. Februara 1994. godine, okupi svoje saborce i krene ka selu Kusjevrani kod Čajniča, u akciju spašavanja dvojice boraca nastradalih u zasjedi.
Nekoliko sati kasnije u Goražde je stigla vijest da je Čajnički bataljon u minskom polju izgubio devet svojih pripadnika.

- Bili su dobri ljudi. Heroji. ja lično i Udruženje čuvat ċemo uspomene na naše saborce i neċemo ih zaboraviti dok smo živi - kazao je Mensur Ċuroviċ
Roka, jedan od ratnih komandanata, predsjednik Skupštine Udruženja veterana rata.

Izvor: Dnevni Avaz
Komentari (1)Add Comment
...
napisao neko, February 11, 2008
Hvala im! Da nije bilo njih i njima slicnih, danas ne bi bilo ni nas...
report abuse
vote down
vote up
Votes: +1

Napišite komentar
smaller | bigger

security code
Upišite prikazane znakove


busy
 

SPONZORISANI LINKOVI